Сталий розвиток

Сталий розвиток

ALCOMEX В ЕКОНОМІЦІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Глобальне потепління є серйозним викликом для всього світу. Викиди парникових газів, таких як CO2 і метан, повинні бути значно скорочені, щоб пом’якшити зміну клімату та її негативні наслідки. У Паризькій кліматичній угоді 200 країн взяли на себе зобов’язання знизити глобальне потепління максимум до 2°C, а краще до 1,5°C. В Alcomex ми розуміємо важливість цього питання і визнаємо свою відповідальність разом із зацікавленими сторонами за вжиття відповідних заходів.

Виклики енергетичного переходу дають можливість компанії Alcomex зайняти провідну роль в галузі пружинної промисловості. Ми можемо досягти цього, розглядаючи енергетичний перехід не як кінець індустріальної епохи, а скоріше як початок нової та сталої економіки. Ми хочемо брати участь у цьому переході, оскільки вважаємо, що це правильний напрямок для нашої планети та всіх зацікавлених сторін.

reduce co2 sulstainability

Стратегічні цілі скорочення викидів вуглецю до 2030 року:

Ми застосували поступовий поетапний підхід, зробивши скорочення викидів вуглецю центральним аспектом стратегії Алкомекс. Наші цілі відповідають цілям Паризької кліматичної угоди, і ми прагнемо до щорічного скорочення на 5% викидів CO2 Групи Alcomex. 

Як досягти вуглецевої нейтральності:

Вуглецева нейтральність досягається шляхом розрахунку вуглецевого сліду та його скорочення за рахунок поєднання внутрішніх заходів з підвищення ефективності та підтримки зовнішніх проектів зі скорочення викидів. Процес включає наступні кроки:

 • Збір даних по всіх дочірніх компаніях і розрахунок викидів CO2.
 • Визначення, яка частина бізнесу може досягти вуглецевої нейтральності з часом.
 • Встановлення цілей зі скорочення викидів вуглецю відповідно до Паризької кліматичної угоди.
 • Впровадження внутрішніх заходів зі скорочення викидів, таких як програми енергоефективності.
 • Донесення достовірної, чіткої та достовірної інформації до всіх зацікавлених сторін.

Кліматична подорож Alcomex

У 2019 році Alcomex визначив свій вуглецевий слід для всіх своїх компаній, використовуючи інструменти Climate Neutral Group. Плани скорочення викидів вже впроваджені та встановлені цілі, з метою досягнення щорічного скорочення викидів CO2 на 5% для групи компаній Alcomeх. 

Як міжнародна організація, ми розуміємо, що негайне скорочення всіх наших викидів може бути неможливим. Досягнення скорочення викидів CO2 для світового виробника пружин може бути складним завданням через вуглецевий слід основних матеріалів, що використовуються у виробництві, споживання газу в печах і використання дизельного палива при транспортуванні. Для впровадження ефективних заходів зі скорочення викидів CO2 необхідно враховувати весь ланцюжок поставок, починаючи з пошуку сировини і закінчуючи транспортуванням готової продукції. 

Хоча відмова від використання сталі може бути нездійсненною, вивчення альтернативних варіантів використання вуглецевої сталі може допомогти зменшити загальний вуглецевий слід компанії. Джерела енергії, що використовуються у виробництві, такі як газові печі, також повинні бути оцінені. Перехід на відновлювані джерела енергії, такі як сонячна або вітрова енергія, може значно зменшити вуглецевий слід компанії. Крім того, необхідно враховувати способи транспортування готової продукції. Заміна вантажівок з дизельними двигунами на електричні або гібридні транспортні засоби може значно скоротити викиди і сприяти досягненню цілей компанії щодо скорочення викидів CO2. 

Загалом, скорочення викидів CO2 для світового виробника пружин вимагає комплексного підходу, який враховує весь ланцюжок поставок і досліджує різні альтернативи для зменшення вуглецевого сліду на кожному етапі виробничого процесу. Рухаючись вперед, ми продовжуємо шукати додаткові шляхи зменшення вуглецевого сліду та просувати сталі практики у всіх наших операціях. Ми віримо, що, продовжуючи інвестувати в екологічні ініціативи та співпрацюючи з організаціями-однодумцями, ми зможемо досягти значного прогресу на шляху до нашої мети – зменшення впливу на планету.

Для досягнення скорочення викидів CO2 кожен завод Alcomex розробив план з цілями та інвестиціями, які поділяються на три категорії:

Низькопорогові інвестиції: інвестиції в розмірі від 0 до 2 000 євро, які будуть впроваджуватися негайно і безперервно. Приклади включають перехід на “зелену” електроенергію, ізоляцію труб центрального опалення та будівель, а також оснащення центрального опалення годинником з таймером.

 

Середньопорогові інвестиції: інвестиції в розмірі від 2 000 до 30 000 євро, які будуть заплановані на найближчі роки на основі їхнього впливу на скорочення викидів CO2. Приклади включають впровадження світлодіодного освітлення, електрифікацію службових автомобілів та вдосконалення виробничих процесів шляхом усунення процесів з високим рівнем викидів СО2 та енергоспоживання або оптимізації енергоспоживання машинного парку.

Високопорогові інвестиції: інвестиції, що перевищують 30 000 євро, які будуть плануватися на основі їхнього впливу на скорочення викидів CO2 та окупності інвестицій. Приклади включають встановлення сонячних панелей на будівлях та заміну старого, менш стійкого обладнання.

Management focus

Ефект від цих інвестицій матиме позитивний вплив у найближчі роки. Кожне підприємство має власний звіт про прогрес і цілі, а для кожної фабрики розроблено план на наступні кілька років. Цей план буде щорічно оцінюватися і, за необхідності, коригуватися, щоб зменшити викиди CO2 на кожну фабрику.

Щоб вирішити цю проблему, ми вжили заходів для компенсації наших неминучих викидів, співпрацюючи з такими організаціями, як Land Life Company та The Green Branch. Завдяки співпраці з цими організаціями ми висадили понад 6 800 дерев, що не тільки допомагає компенсувати наші викиди, але й сприяє відновленню екосистем та біорізноманіття.

Alcomex компенсує свої викиди CO2 через проект Qianbei afforestation.

Проект використовує методи лісорозведення на безплідних землях для створення лісу, що поглинає вуглець, у китайській провінції Гуйчжоу. В рамках проекту було висаджено понад 50 000 га лісу, покликаного підвищити біорізноманіття та створити альтернативні джерела доходу. Різні місцеві види дерев висаджуються для того, щоб перетворити землю на багаті на біорізноманіття та взаємопов’язані ліси. Без цього проекту ця територія залишалася б безплідною з обмеженою здатністю підтримувати життя. 

Хоча проект зосереджений на зберіганні CO2, він також активно сприяє досягненню Цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй.

 • 1. Відсутність бідності: Значне покращення середньомісячного доходу мешканців сіл на території проекту.
 • 4. Якісна освіта:  Всі працівники проекту проходять навчання в місцевому лісовому бюро, включаючи навчання зі збору насіння.
 • 5. Гендерна рівність: Проект активно залучає жінок до прийняття рішень та роботи, близько 70% усіх зацікавлених сторін – жінки.
 • 8. Гідна праця та економічне зростання: Понад 15 000 людей були працевлаштовані в рамках проєкту.
 • 13. Кліматичні дії: Весь проєкт щорічно вилучає з атмосфери понад 232 708 000 кг CO2.
 • 15. Життя на землі: Поліпшення ґрунту допоможе запобігти місцевій ерозії та опустелюванню.

Сертифікати

Проєкт сертифікований відповідно до стандарту Verified Carbon Standard (VCS), а також стандарту з питань клімату, громади та біорізноманіття.

logo alcomex